Pinktour- KOVOTOUR PLUS s.r.o.

To nejlepší z Londýna + EDINBURGH***

Velká Británie, Anglie, Londýn
Letecky (Praha) 6 dní, 5 nocí, 22.07. (Po) - 27.07. (So) 2019, Snídaně Změnit termín
Celková cena za osobu od: 26 990 Kč
Popis zajezdu - letecky
Hrdá skotská metropole nebo kosmopolitní Londýn? Hned obojí. A k tomu fantastická jízda vlakem napříč Anglií. Projdete se po Královské míli, vyrazíte k sídlu královny, dopřejete si výhledy z Calton Hill i pravou skotskou whisky. V Londýně si vychutnáte muzea zdarma, pohodu na nábřeží Temže i ruch Trafalgarského náměstí. Objevte Londýn a Edinburgh v jednom – s průvodcem, který je tu jako doma!
Program - letecky
1-. den
Odlet z Prahy do Edinburghu. Po příletu ubytování v hotelu a následné první seznámení se skotskou metropolí. Čeká nás Holyrood Palace a odpoledne individuální volno s možností návštěvy Královské botanické zahrady či některého z muzeí. Odlet z Prahy bude v ranních hodinách, po příletu do Edinburghu se přesuneme do hotelu. Poté nás čeká procházka druhou částí Královské míle a návštěva Holyrood Palace – oficiální sídlo královny Alžběty II., jehož součástí jsou i slavné zahrady. V odpoledních hodinách volno a individuální program, který lze využít k návštěvě Královské botanické zahrady (známé svou růžovou a bylinkovou zahradou, skleníky, jezírky i čínským pavilonem) nebo HMY Britannia (královské jachty britské královny). Z muzeí lze navštívit například Skotskou národní galerii, Muzeum Johna Knoxe či Muzeum dětství. Nebo je pro vás lákavější prohlédnout si zevnitř jeden z původních historických domů na Královské míli? Průvodce vám mimo jiné doporučí i místní speciality, a tak si můžete vychutnávat skotskou atmosféru plnými doušky.
2-. den
Celodenní prohlídka nejznámějších památek hlavního města Skotska a ochutnávka pravé skotské whisky. Ráno se přesuneme do historického centra Edinburghu. Kolem Camery Obscura se vydáme na Edinburgh Castle, který je známý tím, že se zde nacházejí korunovační klenoty a legendární kámen Stone of Scone. Následně si odpočineme v muzeu skotské whisky „Scotch whisky experience“, kde se dozvíme vše o skotské whisky a dopřejeme si i košt vybraných druhů. Projdeme se po Královské míli – středověké ulici, která je spojnicí mezi hradem a zámkem Holyrood Palace. Po cestě mineme například kostel Hub, středověké domy či proslulé Writer's Museum. Odpoledne věnujeme procházce na proslulý Calton Hill, ze kterého je ta nejkrásnější vyhlídka na celé město. Velmi známá je část kopce „Artušovské sedlo“, jelikož svým tvarem připomíná jezdecké sedlo. Návrat na hotel společně s průvodcem nebo později individuálně.
3-. den
Cesta vlakem z Edinburghu do Londýna a krátká procházka po hlavním městě Velké Británie. V brzkých ranních hodinách se přesuneme na vlak. Z nádraží Waverly v historickém Edinburghu vyrazíme na jízdu napříč Anglií (cca 4,5 hodiny), kterou ukončíme na známém londýnském nádraží King's Cross. Do Londýna přijedeme v odpoledních hodinách a nejprve se ubytujeme na hotelu. Po menším odpočinku přejedeme  příměstským vlakem nebo metrem do centra britské metropole. Čeká nás prohlídka náměstí Trafalgar Square, na kterém najdeme slavný Nelsonův sloup, dále uvidíme Piccadilly Circus, Čínskou čtvrť a pokračovat budeme až ke královské rezidenci Buckingham Palace. Ve večerních hodinách se vrátíme společně nebo individuálně na hotel.
4-. den
Dnešní den strávíme v centru Londýna. Uvidíme Big Ben, Westminster Abbey a Houses of Parliament. Odpoledne můžeme strávit individuálně a poté si můžeme prohlédnout Londýn z ptačí perspektivy. Ráno se přesuneme příměstským vlakem nebo metrem do centra Londýna. Prohlídku začneme v části Westminster, kde se projdeme kolem hlavních atraktivit. Společně navštívíme  nábřeží Temže, Whitehall, Horse Guards, Downing Street, kde se nachází oficiální adresa britského premiéra, Houses of Parliament s ikonickou Clock Tower (jejíž součástí je i slavný zvon Big Ben) a Westminster Abbey.  V případě času a zájmu budeme mít možnost zdarma navštívit některé z muzeí, například Přírodovědné muzeum, Muzeum vědy anebo Národní Galerii. Poté se vydáme k vyhlídkovému kolu London Eye (pro předem objednané zájemce možnost vyhlídkové jízdy).  Ve večerních hodinách se vrátíme na hotel.
5-. den
Další den a opět londýnské památky. Těšit se můžete na Tower of London, Tower Bridge nebo St. Paul´s Cathedral. Projdeme se kolem královského hradu Tower of London, jehož součástí bylo vězení. Byla zde dokonce vězněna i samotná královna Alžběta I., kterou nechala zavřít její starší sestra Marie. Dnes slouží jako pokladnice a místo, kde jsou uloženy anglické korunovační klenoty. Poté se vydáme ke slavnému zvedacímu mostu Tower Bridge. V odpoledních hodinách náš čeká procházka po jižním nábřeží řeky Temže a částmi City a Southwark. Prohlédneme si St. Paul´s Cathedral (pro předem objednané zájemce), Shakespearovo divadlo Globe, Tate Modern a Millenium Bridge. 
6-. den
V dopoledních nebo odpoledních hodinách přesun objednaným transferem od hotelu na letiště. Přílet do Prahy v odpoledních či večerních hodinách dle letového řádu.
Ubytování - letecky
3* hotel se snadným přístupem do centra Londýna
na pokojích je k dispozici varná konvice + čaj a káva zdarma (dle typu hotelu)
na pokojích jsou k dispozici ručníky, mýdlo a vysoušeč vlasů (dle typu hotelu)
Stravování - letecky
snídaně v hotelu formou bufetu
během dne při prohlídce Londýna a Edinburghu bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení
Cena zahrnuje - letecky
letenka Praha – Edinburgh, Londýn – Praha se všemi poplatky (kabinové zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže)
transfer z letiště na hotel v Edinburghu, z hotelu v Londýně na letiště
vlak z Edinburghu do Londýna
2x ubytování v Edinburghu, 3x ubytování Londýně v 3* hotelích ve dvoulůžkových, popř. třílůžkových pokojích
5x snídaně
průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
tištěný průvodce městem zdarma
Cena nezahrnuje - letecky
zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel (viz níže)
cestovní pojištění
přesuny v Londýně a Edinburghu místní dopravou – doubledecker, metro, vlak, projížďka lodí po Temži: cca 65 GBP/celý pobyt
doporučené kapesné: 165 GBP (včetně dopravného)
vstupné na místě
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 5 700 Kč
Informace - letecky
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.
Vstupné - letecky

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:


London Eye


 • Dospělý 1000.00 Kč
 • Dítě 820.00 Kč
 • Student 0.00 Kč
 • Senior 0.00 Kč
 • Jiný 0.00 Kč

Muzeum skotské whisky


 • Dospělý 550.00 Kč
 • Dítě 290.00 Kč
 • Student 0.00 Kč
 • Senior 480.00 Kč
 • Jiný 0.00 Kč

Katedrála St. Pavla


 • Dospělý 570.00 Kč
 • Dítě 250.00 Kč
 • Student 500.00 Kč
 • Senior 500.00 Kč
 • Jiný 0.00 Kč
Cestovní pojištění - letecky
 • EASY (35 Kč / den / osoba)
 • UNIVERSAL + STORNO (110 Kč / den / osoba)
 • Srovnání pojištění
Nezávazné objednání zájezdu
Image
To nejlepší z Londýna + EDINBURGH*** Velká Británie, Anglie, Londýn
Pořádající CK:
Pořádající ck: Radynacestu.cz, s.r.o. IČO: 28659112
Strava Snídaně
Termín zájezdu 22.07. (Po) - 27.07. (So) 2019
Celková cena za osobu od: 26 990 Kč
Doprava: Letecky (Praha)
Seznam služeb k objednání
PopisCenaPočetCena
Základní cena a oddělené složky ceny zájezdu (povinné příplatky)
dospělý - letecky z Prahy26 990 Kč0 Kč
Asistence pro případ nekorektně proběhlých letů
Předplacená služba Letový asistent ClaimCloud Vám zajistí asistenční služby pro případy zpoždění letu, zmeškání návazného letu, zrušení letu, odepření nástupu či zpoždění, poškození nebo ztráta zavazadel. V rámci těchto služeb můžete získat až 1220 EUR dle typu problému na základě nařízení (ES) č. 261/2004 či Montrealské úmluvy. Asistenční služby jsou následně zcela zdarma.
PopisCenaPočet
0 Kč
99 Kč
249 Kč
Objednáním služby vyjadřujete souhlas s obchodními podmínkami.
  
Celkem (CZK)0 Kč
Konečná cena zájezdu bude potvrzena pracovníkem cestovní kanceláře.
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...